Om oss

Solann AB är ett svenskt medicintekniskt företag som startade 2004. 

Vi brinner för att fler ska få tillgång till de bästa produkterna på marknaden och erbjuder hög kunskap och snabba leveranser.  

En stabil tillväxt varje år har gjort oss till en viktig aktör inom medicinteknik. Vi har även egna tryckavlastningsprodukter som tillverkas i Sverige. 

Huvudkontor och lager ligger i Järfälla utanför Stockholm.
Vi är ett dedikerat team som gör vårt bästa för att våra kunder snabbt ska få hjälp med: information, utbildning och distribution av varor. Beställningar som kommer in före klockan 12.00 skickas samma dag och levereras dagen efter inom större delen av Sverige. 

Vi ser fram emot att fortsätta utvecklas med våra kunder.


Ann Strålman
VD
Mob: (+46) 70-620 88 80
Mail: ann@solann.se


Daniel Lindström
VD assistent
Mob: (+46) 70 745 63 90
Mail: daniel@solann.se



Erik Strålman
Produktspecialist & Upphandlingar
Mob: (+46) 70 091 97 97
Mail: erik@solann.se

Åse Brinkstam
Produktspecialist
Mob: (+46) 70 620 88 83
Mail: ase@solann.se


Emil Netzell
Orderadministratör
Tfn: 08-583 560 60
Mail: emil@solann.se 


Kristoffer Larsson
Orderadministratör

Tfn: 08-583 560 60
Mail: kristoffer@solann.se

Linda Strålman
Ekonomiassistent
Mob: (+46) 70 541 65 75
Mail: linda@solann.se


Lotta Clausson
Mammaledig Produktspecialist

Yessica Avalos
Mammaledig Orderadministratör

JavaScript seem to be disabled in your browser.

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.